ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

16/5/15

Άρης Κοκκινοπλιτών-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 0-1 HD Β' ΕΠΣ Πιερίας 9-5-15 Πρώτο βήμα ανόδου το Κεραμίδι

Toυ Κολίτση Νίκου

Mε κεκτημένη ταχύτητα από τη νίκη εισόδου στα μπαράζ στον Κάτω Αγιάννη, ο Εθνικός Ν. Κεραμιδίου επιβλήθηκε με 1-0 του γηπεδούχου Άρη Κοκκινοπλιτών, στον αγώνα μπαράζ για την άνοδο στην Α' κατηγορία και θα διεκδικήσει το όνειρο σε δεύτερο παιχνίδι σε ουδέτερο γήπεδο, με εκ νέου μειονέκτημα σε περίπτωση ισοπαλίας.
Το...

γκολ της νίκης πέτυχε και πάλι ο αρχηγός της ομάδας Τσιαουσίδης στο δεύτερο ημίχρονο.
Η νεανική και φιλόδοξη ομάδα του Ηλία Μπαζάκου, μετά την επίτευξη του γκολ, διαχειρίστηκε άριστα το παιχνίδι, έδειξε αξιοθαύμαστες αρετές, πειθαρχία και αυτοσυγκέντρωση και με όπλο την τεχνική υπεροπλία και τη φυσική κατάσταση, διατήρησε ανέπαφη την εστία της μέχρι το τέλος, απέναντι σε μία ομάδα με αναμφισβήτητη εμπειρία ποδοσφαιριστών και χαρακτήρα.
Highlights: οι μοναδικές χαμένες ευκαιρίες του Άρη Κοκκινοπλιτών στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, οι έξαλλοι πανηγυρισμοί, για ένα ακόμη παιχνίδι, των παικτών του Νέου Κεραμιδίου, που ζουν κυριολεκτικά το όνειρό τους, στο γήπεδο και στα αποδυτήρια, όπως σας τις μεταφέρει αποκλειστικά για μία ακόμη φορά η κάμερα του Metrosport.gr, οι φίλαθλοι και των δύο ομάδων στις κερκίδες του γηπέδου, οι όμορφες επιθετικές προσπάθειες ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων, οι απολαυστικές στιχομυθίες ποδοσφαιριστών
Man of the match: Το δίδυμο των κεντρικών αμυντικών της ομάδας, με τους Τσιαουσίδη (σκόρερ) και Tόσκα, έδειξε σταθερότητα και χημεία συνεργασίας σε συνθήκες πίεσης, ενώ και οι προωθήσεις τους και η συμμετοχή τους στο επιθετικό παιχνίδι των φιλοξενούμενων συνιστά επιπρόσθετο θετικό χαρακτηριστικό.

Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.